news image

Дослідники виявили нові антитіла, які можуть покращити вакцини проти грипу

–   Дослідники з Пітсбурзького університету ідентифікували новий клас антитіл, здатних боротися з різними формами вірусу грипу.

–   Вчені вважають, що ці нові антитіла можуть створити вакцину проти грипу з більш широким захистом від різних штамів.

–   Хоча грип не може бути серйозною проблемою для здоров’я багатьох людей, він може нести загрозу певним групам населення.

–   Щорічна вакцинація проти грипу рекомендована всім, особливо особам із груп високого ризику.

–   Оскільки віруси грипу дуже різноманітні, сучасна вакцина, як правило, ефективніша для певних штамів і менш ефективна проти інших.

Для більшості людей перехворіти на грип не є серйозною проблемою для здоров’я. Вони почуватимуться хворими протягом 4-7 діб, а потім симптоми зникнуть.

Однак є групи населення, у яких грип може спричинити серйозніші проблеми зі здоров’ям, зокрема в людей віком від 65 років, вагітних, дітей віком до 5 років та в тих, хто має певні недуги, як-от хвороби серця, діабет і астма.”

Ось чому групи, як-от Centers for Disease Control and Prevention (CDC) у Сполучених Штатах і Європейський центр профілактики та контролю захворювань, рекомендують людям щорічно робити щеплення проти грипу, особливо тим, хто з груп високого ризику. Нещодавня порада CDC щодо охорони здоров’я попередила, що теперішні показники вакцинації проти респіраторних вірусів у США низькі.

Оскільки віруси грипу постійно міняються, вакцини також змінюються щороку, щоб захистити населення від штамів, які згідно з прогнозуваннями будуть найбільш поширеними під час сезону цієї недуги.

Крім того, віруси грипу дуже різноманітні. Наприклад, віруси грипу А, які щорічно спричиняють сезонні епідемії разом із грипом В, можна далі розділити на різні підтипи перш ніж зрештою класифікувати як окремі штами. Вакцина працює краще для певних штамів і менш ефективна проти інших.

Тепер дослідники з Пітсбурзького університету визначили новий клас антитіл, здатних боротися з декількома підтипами вірусу грипу.

Вчені вважають, що це нове дослідження, опубліковане 21 грудня в журналі PLOS Biology, може допомогти розробити вакцину проти грипу з більш широким захистом від різних штамів.

Як працюють антитіла проти грипу?

За словами доктора Кевіна Маккарті, доцента кафедри мікробіології та молекулярної генетики в Центрі дослідження вакцин Пітсбурзького університету й старшого автора цього дослідження, хоча антитіла забезпечують найсильніший захист від інфекції грипу, вірус постійно еволюціонує, щоб їх уникнути.

«Безліч підтипів грипу, які циркулюють одночасно, ускладнюють визначення відповідності між циркулювальними вірусами та компонентами вакцин», – сказав доктор Маккарті Medical News Today.

«Антитіла в нашому дослідженні здатні блокувати кілька підтипів вірусу грипу одночасно».

Хоча всі схвалені вакцини проти грипу тренують імунну систему виробляти антитіла для майбутніх зустрічей, він пояснив, що вірус еволюціонує, щоб уникнути цих антитіл, тому потрібні оновлені вакцини.

Альтернативи вакцинам проти грипу на основі яєць

У цьому дослідженні доктор Маккарті та його команда зосередилися на пошуку нового засобу для нейтралізації невеликих змін, виявлених у деяких підтипах грипу H1, які впливають на послідовність будівельних блоків, що утворюють гемаглютинін – білок, який зв’язує рецептори на еритроцитах, щоб ініціювати ранню стадію вірусної інфекції.

За словами вчених, хоча певні антитіла можуть зупиняти підтипи грипу H1 і H3, вони більше не можуть цього робити, коли гемаглютинін модифікується.

Використовуючи зразки крові, дослідники виявили новий клас антитіл, здатних знищувати певні штами грипу H3 і H1 з модифікацією гемаглютиніну або без неї.

Нові антитіла проти грипу можуть запропонувати кращий захист

MNT також поговорив про це дослідження з доктором Девідом Катлером, сертифікованим лікарем із сімейної медицини в Центрі здоров’я Провіденс Сент-Джон у Санта-Моніці, Каліфорнія.

Доктор Катлер сказав, що відкриття нового типу антитіл для захисту від грипу обіцяє зменшити захворювання та смертність, спричинені різними такими вірусами.

«У той час як деякі вірусні захворювання, як-от віспа, поліомієліт і кір, були або є ліквідовані, або їхні вплив помітно зменшився завдяки вакцинам, грип продовжує вбивати тисячі людей у цій країні щороку», – пояснив він.

Більше інформації можна прочитати за цим посиланням: https://www.medicalnewstoday.com/articles/new-type-of-antibody-shows-promise-against-multiple-forms-of-flu-virus#Can-the-flu-be-eradicated?

Усі новини

news image

Вищі добові дози бупренорфіну допомагають контролювати розлад внаслідок вживання опіоїдів: AMA рекомендує змінити політику

Вищі добові дози бупренорфіну можуть допомогти пацієнтам краще впоратися з розладом внаслідок вживання опіоїдів (РВО), згідно з даними дослідження Національного інституту здоров’я (NIH). За словами Американської медичної асоціації (AMA) та лікарів, які досліджували нові дані, визначено, що розмір дозування, рекомендований FDA, і страхові обмеження на дози є застарілими та шкідливими в епоху передозування фентанілом. Результати […]

Читати повністю
news image

У той момент, коли рівень захворюваності на COVID починає спадати, з’являється новий його варіант

19 вересня 2024 р. – новий варіант COVID-19 під назвою XEC набирає обертів, і експерти, які відстежують нові варіації захворювання, вже напоготові. Щоразу, коли новий варіант потрапляє до списків відстеження, працівники охорони здоров’я звертають на це увагу, оскільки це може означати важливу зміну в поведінці SARS-CoV-2 – вірусу, який викликає COVID. «Серед країн, які повідомляють […]

Читати повністю
news image

Новий аналіз крові на колоректальний рак вже у клінічній практиці. Що це означає для скринінгу?

У липні FDA схвалило новий тест на основі крові для виявлення колоректального раку (КРР). Схвалення FDA Shield (Guardant Health) є значним досягненням, оскільки люди із середнім ризиком тепер мають змогу здати простий аналіз крові для скринінгу КРР, починаючи з 45 років. «Більше ні в кого не буде виправдань, щоб не проходити обстеження», – сказав Джон […]

Читати повністю
news image

Регіонарна анестезія послаблює хронічний біль і скорочує тривалість вживання опіоїдів після некардіальної хірургії

Застосування регіонарної анестезії полегшує гострий післяопераційний біль, пов’язаний з несерцевими операціями. Це також знижує частоту тривалого вживання опіоїдів і хронічного післяопераційного болю через 3 і 6 місяців після операції. Методи дослідження: Висновки: На практиці: «Наше дослідження тривалого вживання опіоїдів підкреслює потенційну роль регіонарної анестезії для пом’якшення цього важливого для суспільства результату і необхідність проведення великих […]

Читати повністю
news image

Шляхи лікування вітиліго: комбінована терапія та нові методи лікування

КАРЛСБАД, Каліфорнія. Коли пацієнти з вітіліго вперше звертаються до Джесіки Шіу, доктора медичних наук, дехто згадує, як попередні лікарі казали їм, що вітіліго – це лише косметична проблема, на її велике розчарування. «Вітиліго – це не косметична хвороба, – сказала Шіу, доцент кафедри дерматології Каліфорнійського університету в Ірвайні, на щорічній зустрічі Тихоокеанської дерматологічної асоціації. – […]

Читати повністю
news image

Нові рекомендації щодо зниження артеріального тиску

Лондон — Спрощені та більш агресивні цілі є одними зі значних змін до оновлених рекомендацій щодо гіпертонічної хвороби, опублікованих Європейським товариством кардіологів. Для більшості пацієнтів, які отримували лікування, новою метою систолічного артеріального тиску є цільове значення від 120 мм рт. ст. до 129 мм рт. ст., що є різницею від попередньої двоетапної рекомендації. Незважаючи на […]

Читати повністю
news image

Грип і ризик розвитку інфаркту міокарда: в 6 разів вищий і навіть більше, якщо в анамнезі немає серцево-судинних захворювань

Зв’язок між інфекцією грипу та підвищенням короткострокового ризику виникнення гострого інфаркту міокарда (ІМ) було підтверджено в новому дослідженні, яке показало, що ризик особливо підвищений в осіб, у яких раніше не було діагностовано ішемічну хворобу серця. «Результати нашого дослідження підтверджують попередні висновки про підвищений ризик ІМ під час або відразу після гострої важкої грипозної інфекції та […]

Читати повністю
news image

Дослідження показали, що цитомегаловірус викликає гліобластому

Цитомегаловірус людини (hCMV) є частиною родини Herpesviridae. Ним інфікована майже половина населення Франції. Після інфікування люди зазвичай залишаються носіями вірусу протягом усього життя, як і в разі усіх інших вірусів герпесу. Інфекція часто клінічно протікає безсимптомно. Передавання вірусу відбувається через прямий контакт із виділеннями інфікованої людини (наприклад, слиною, сльозами, сечею та калом). Вірус може реактивуватися […]

Читати повністю
news image

Специфічні антипсихотики, пов’язані з підвищеним ризиком виникнення пневмонії

Високі дози антипсихотичних засобів, зокрема кветіапіну, клозапіну та оланзапіну, пов’язані з підвищеним ризиком виникнення пневмонії у пацієнтів із шизофренією, показують нові відомості. Монотерапія зі значним антихолінергічним навантаженням також підвищує такий ризик. Методологія: Обговорення результатів: На практиці: «Ідентифікація антипсихотичних препаратів, які пов’язані з ризиком виникнення пневмонії, може робити внесок у профілактичні програми (наприклад, вакцинації), – зазначили […]

Читати повністю
news image

Додавання кетаміну до фентанілу не зменшує біль внаслідок травми

Додавання інтраназального кетаміну до фентанілу не покращує показники болю в пацієнтів із позалікарняними травмами. МЕТОДОЛОГІЯ: Обговорення: На практиці: «Хоча додавання інтраназального кетаміну не виявилося ефективним у будь-якому досліджуваному результаті, він не збільшив ризик виникнення значних побічних ефектів. Важливо, що ми не спостерігали жодної різниці в седації після приймання кетаміну й фентанілу і не було епізодів […]

Читати повністю
news image

Новий психотерапевтичний золотий стандарт для лікування хронічного болю?

Згідно з новим дослідженням, один курс лікування емоційного усвідомлення та експресії (EAET) був пов’язаний з більш значним зниженням рівня тяжкості хронічного болю, ніж когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), поточний психотерапевтичний золотий стандарт. Дві третини пацієнтів, які отримували EAET, повідомили принаймні про 30% зменшення болю, якщо порівнювати з 17% тих, хто отримував КПT. Рандомізоване клінічне дослідження також показало, […]

Читати повністю
news image

Які переваги для здоров’я від наявності вдома собаки?

Регулярні фізичні вправи запобігають розвитку багатьох патологій, значно знижуючи рівень смертності від усіх причин, зокрема від серцево-судинних захворювань (ССЗ) та від раку. Також така активність вважається ефективним засобом лікування багатьох хронічних недуг, наприклад депресії, гіпертонії, погіршення когнітивних функцій, остеоартриту й діабету ІІ типу. Відсутність фізичної активності вважається другим за значущістю фактором ризику виникнення серцево-судинних захворювань […]

Читати повністю
news image

Мелатонін може зменшити ризик розвитку вікових захворювань очей

Додавання мелатоніну пов’язане зі зменшенням ризику розвитку вікової макулярної дегенерації (ВМД) та уповільненням її прогресування, що свідчить про потенціал як профілактичної терапії. Методологія: Дослідники проаналізували відомості з бази даних TriNetX, яка містить електронні медичні записи в США з грудня 2023 року до березня 2024 року. Ретроспективне дослідження охоплювало пацієнтів віком ≥ 50 років, розділених на […]

Читати повністю
news image

Комісія EMA схвалила сім нових препаратів від раку

На своєму засіданні 30 травня Комітет з лікарських засобів для людини (CHMP) Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) оприлюднили схвалення кількох видів терапії раку. Cejemly Комісія з перевірки лікарських засобів рекомендувала надати дозвіл на продаж Cejemly (сугемалімаб, SFL Pharmaceuticals Deutschland GmbH), призначеного як лікування першої лінії метастатичного недрібноклітинного раку легенів (НДКРЛ) у поєднанні з хіміотерапією […]

Читати повністю
news image

Чи є психічні захворювання «заразними»?

Нове дослідження показало, що в підлітків, однокласники яких мають психічне захворювання, є значно більший ризик мати психіатричний діагноз у майбутньому, навіть якщо брати до уваги анамнез психічного здоров’я батьків та інші чинники. Дослідження надає нові докази того, що підлітки в межах певної групи однолітків можуть «передати» один одному психічні розлади, як-от депресія і тривога. Чи […]

Читати повністю
news image

CDH1 пов’язаний із синдромом нового спадкового раку молочної залози

BRCA більше не є єдиним геном, який ідентифікує синдроми спадкового раку молочної залози (РМЗ). Згідно з нещодавнім загальноіталійським дослідженням, опублікованим у JAMA Network Open, патогенні варіанти CDH1 ідентифікують форму спадкового лобулярного РМЗ (СЛРМЗ), який не пов’язаний із cиндромом спадкового раку молочної залози та яєчників, асоційований зі змінами в BRCA1 та BRCA2. «Патогенні або ймовірно патогенні […]

Читати повністю
news image

Бразильське товариство кардіологів оновлює три рекомендації

Бразильське товариство кардіологів (БТК) щойно оновило свої рекомендації щодо гіпертонії та амбулаторного моніторингу артеріального тиску (АМАТ), ергометрії та гіпертрофічної кардіоміопатії (ГК). Нові версії рекомендацій були представлені на 1-й зустрічі кардіологічних відділів БТК в Сан-Паулу. У заході взяли участь 12 відділів товариства й Бразильське товариство серцевих аритмій. Португальське видання “Medscape” опитало авторів, які працювали над оновленням […]

Читати повністю
news image

При стенокардії генна терапія стимулює ріст судин серця

Лонг-Біч, Каліфорнія – нова експериментальна генна терапія змусила фахівців поставити під сумнів можливість росту судин серця для відновлення кровотоку в разі рефрактерної стенокардії після операції шунтування. «Ці пацієнти, за визначенням, вичерпали всі медичні та хірургічні можливості з погляду реваскуляризації», – повідомив провідний дослідник Кента Накамура, доктор медичних наук, інтервенційний кардіолог Медичної школи Університету Вашингтона в […]

Читати повністю
news image

FDA схвалило новий антибіотик для неускладнених інфекцій сечовивідних шляхів (ІСШ)

24 квітня FDA схвалило таблетки півмецилінаму для лікування жінок віком від 18 років з ІСШ, спричиненими бактеріями, чутливими до препарату. За словами виробника препарату Utility Therapeutics, бета-лактамний антибіотик уже схвалений у Європі та використовується понад 40 років за межами Сполучених Штатів для лікування інфекцій. Препарат є амінопеніциліном, який швидко перетворюється на мецилін, за словами компанії, […]

Читати повністю
news image

Скільки жінці потрібно чекати, перш ніж знову завагітніти?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), між пологами і новою вагітністю бажано почекати не менше 24 місяців. Але дослідження, опубліковане в лютому цього року в The Lancet Regional Health – Americas, в якому були використані дані понад 4,7 мільйона живонароджених у Бразилії, свідчить про те, що цієї рекомендації варто дотримуватися персоналізовано, зважаючи на певні […]

Читати повністю
news image

Топічний міноксидил чи пероральний для лікування андрогенної алопеції: який варіант є більш ефективним?

Ретельно проведене дослідження за участю чоловіків з андрогенною алопецією показало, що пероральний міноксидил у низьких дозах був так само ефективним у стимулюванні росту волосся, як і місцевий міноксидил. Пероральний міноксидил, 5 мг 1 р/д, «не продемонстрував переваги» над топічним міноксидилом, 5%, що застосовувався 2 р/д, через 24 тижні, про що повідомила Маріана Альварес Пенха, доктор […]

Читати повністю
news image

Тікагрелор як монотерапія зупиняє кровотечу без додаткових подій після ЧКВ

Результати нових рандомізованих досліджень показують, що після одного місяця подвійної антитромбоцитарної терапії (DAPT) з аспірином і тікагрелором (Brilinta) після черезшкірного коронарного втручання (ЧКВ) через гострий коронарний синдром (ГКС) скасування аспірину зменшила ризик кровотечі без будь-якого збільшення ризику ішемічних подій. Результати дослідження ULTIMATE-DAPT показали, що, як і очікувалося, припинення приймання аспірину зменшує ризик великої та незначної […]

Читати повністю
news image

Песарій або прогестерон як метод профілактики передчасних пологів?

Advantage Med Дослідження, у якому порівнювали цервікальний песарій та вагінальний прогестерон для профілактики передчасних пологів у жінок з короткою шийкою матки ≤ 35 мм, не виявило суттєвої різниці між втручаннями для лікування перинатальних ускладнень. Проте серед вагітних із довжиною шийки матки ≤ 25 мм песарії виявилися менш ефективними для запобігання спонтанним передчасним пологам і несприятливим […]

Читати повністю
news image

EMA схвалило новий антибіотик для лікування складних бактеріальних інфекцій

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) прийняло позитивний висновок щодо реєстрації Emblaveo (азтреонам-авібактам), рекомендованого для лікування ускладнених внутрішньочеревних інфекцій та інфекцій сечовивідних шляхів, внутрішньолікарняної пневмонії та інфекцій, спричинених певними типами бактерій (аеробні грамнегативні), де терапевтичний вибір обмежений. Всесвітня організація охорони здоров’я та Європейський центр профілактики захворювань повідомили, що у 2020 році лише в Європейському Союзі/Європейській […]

Читати повністю
news image

Антиаритмічні препарати можуть спричинити брадикардію в пацієнтів із фібриляцією передсердь

У новому дослідженні зауважили ризик непритомності й брадикардії як потенційних побічних ефектів у разі застосування антиаритмічних препаратів для лікування фібриляції передсердь (ФП). Дослідники проаналізували дані 674 303 пацієнтів із новою формою ФП від Корейської національної служби медичного страхування та виявили більш ніж утричі підвищений рівень ризику непритомності й імплантації кардіостимулятора в тих, кому призначали антиаритмічні […]

Читати повністю
news image

Нещодавно опубліковані рекомендації щодо меланоми шкіри відображають динаміку найкращих практик, що постійно розвиваються

SAN DIEGO – Національна всеохопна мережа онкологічних захворювань (NCCN) – опублікувала нові рекомендації щодо меланоми шкіри, створивши деякі нові стандарти практики, які повільно розходяться з останніми детальними рекомендаціями, випущеними Американською академією дерматології (AAD) у 2019 році. За словами С’юзен М. Світтер, д. мед. н., професорки дерматології та директорки Програми пігментних уражень і меланоми в Стенфордському […]

Читати повністю
news image

Середземноморська дієта, споживання риби пов’язані зі зменшенням ризику виникнення депресії в жінок

Нещодавно опубліковане дослідження показує, що дотримання середземноморської дієти пов’язане зі зниженням рівня депресії в жінок похилого віку. За оцінюваннями Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія уражає приблизно 5,7% дорослих, які старші 60 років, а також цей стан на 50% частіше трапляється в жінок, ніж чоловіків. Нове дослідження, опубліковане в British Journal of Nutrition, показує, що жінки, […]

Читати повністю
news image

EMA схвалила два види терапії для лікування рідкісних генетичних захворювань

У лютому Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило два методи лікування рідкісних генетичних захворювань. Бічний аміотрофічний склероз Агентство рекомендувало надати дозвіл на продаж в Європейському Союзі (ЄС) тоферсену (Qalsody) для дорослих пацієнтів із рідкісним захворюванням мотонейронів – бічним аміотрофічним склерозом (БАС). Пацієнти з БАС відчувають руйнування нервових клітин у головному та спинному мозку, що […]

Читати повністю
news image

FDA схвалило препарат для зменшення кількості випадків випадкової харчової алергії

FDA схвалило омалізумаб (Xolair (Ксолар, доступний на ринку України також), Genentech) для зменшення кількості випадків алергічних реакцій на харчові продукти в дорослих і більшості дітей. Препарат призначений для регулярного приймання пацієнтами з харчовою алергією, щоб зменшити ризик розвитку реакцій, зокрема анафілаксію, у разі випадкового контакту з одним або кількома алергенами. Ін’єкція не схвалена для екстреного […]

Читати повністю
news image

FDA схвалило перший пероральний препарат для лікування еозинофільного езофагіту

FDA схвалило пероральну суспензію будесоніду (Eohilia, Takeda), перше пероральне лікування еозинофільного езофагіту (EoE). Пероральна суспензія будесоніду – це кортикостероїд, призначений для 12-тижневого лікування EoE у дорослих і дітей віком від 11 років. До кінця лютого він буде доступний в однодозових упаковках по 2 мг/10 мл. «Розроблена спеціально для EoE нова формула будесоніду Eohilia надає тиксотропні […]

Читати повністю
news image

Новий біомаркер раку товстої кишки може поліпшити скринінг та сповільнити поширення хвороби

Рак кишечника – також відомий як колоректальний або товстої кишки – наразі є третім за поширеністю раком у світі. Взагалі колоректальний рак піддається лікуванню, якщо його виявити на ранніх стадіях – а це лише 35% всіх випадків. Минулі дослідження показують, що рецидив такої хвороби трапляється у  30–40% людей, які проходили лікування. З цієї причини скринінг […]

Читати повністю
news image

Європа схвалила препарати для лікування нейтропенії та шизофренії

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило Ryzneuta (efbemalenograstim alfa) як засіб для зменшення тривалості нейтропенії та частоти фебрильної нейтропенії в дорослих, які отримували цитотоксичну хіміотерапію раку. Ризнеута – гранулоцитарний колонієстимулювальний фактор, який діє на гемопоетичні клітини шляхом зв’язування зі специфічними рецепторами клітинної поверхні й збільшує продукцію та диференціацію зрілих і функціонально активних нейтрофілів з […]

Читати повністю
news image

Тимчасове призупинення тестування на заходах в запису.

Задля забезпечення легітимності сертифікатів від Medvoice тестування на заходи в записі тимчасово призупинено. Такі курси наразі не внесені до реєстру заходів БПР на 2024 рік і не пройшли процедуру перереєстрації. Проте команда Medvoice уже працює над вирішенням цього питання та сподівається, що це не вплине на ваше навчання й враження від користування платформою. Дякуємо за […]

Читати повністю
news image

Полівітаміни та мислення: нові відомості від COSMOS

Нові відомості, виявлені в дослідженні Cocoa Supplement and Multivitamin Outcomes Study (COSMOS), показують, що щоденне вживання полівітамінів може допомогти захистити мозок від старіння. Але в деяких дослідників є сумніви… Метааналіз трьох окремих когнітивних досліджень надає «переконливі та послідовні докази того, що щоденне вживання полівітамінів, які містять понад 20 основних мікроелементів, може допомогти запобігти втраті пам’яті […]

Читати повністю
news image

Затвердження 𝐅𝐃𝐀 клітинної та генної терапії (КГТ)

У 2023 році ми стали свідками схвалення 7 нових методів клітинної та генної терапії (5 з них для лікування рідкісних генетичних захворювань), а загальна кількість сягнула 34. За даними 𝐀𝐥𝐥𝐢𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐑𝐞𝐠𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐭𝐢𝐯𝐞 𝐌𝐞𝐝𝐢𝐜𝐢𝐧𝐞 ми можемо очікувати до 17 схвалень у 2024 році. Нові схвалення 2023 року охоплюють: ⚆ 𝐋𝐲𝐟𝐠𝐞𝐧𝐢𝐚 від 𝐛𝐥𝐮𝐞𝐛𝐢𝐫𝐝 𝐛𝐢𝐨 та 𝐂𝐚𝐬𝐠𝐞𝐯𝐲 від […]

Читати повністю
news image

Порушений сон у віці 30-40 років може вплинути на пам’ять у подальшому житті

–   Порушення сну – пробудження та повернення до сну вночі – можуть сприяти розладам пам’яті й когнітивних функцій. –   Тривалість сну в дослідженні не бралася до уваги. –   Науковці повідомили, що когнітивні проблеми виявилися через 10 років після закінчення дослідження. Згідно з дослідженням, опублікованим у Neurology, журналі Американської академії неврології, люди, які […]

Читати повністю
news image

FDA схвалює Enfortumab Vedotin плюс Pembro для уротеліальної карциноми

Нещодавно FDA (управління з контролю за продуктами й ліками США) схвалило enfortumab vedotin-ejfv (Padcev, Astellas Pharma) у комбінації з пембролізумабом (Keytruda) для лікування місцево-поширеного або метастатичного уротеліального раку сечового міхура. Раніше FDA схвалило цю комбінацію у квітні 2023 року для пацієнтів, яким не підходить хіміотерапія першої лінії на основі цисплатину. Розширений показ робить цю комбінацію […]

Читати повністю
news image

Вживання більшої кількості темно-синьої квасолі може допомогти запобігти колоректальному раку

Колоректальний рак добре піддається лікуванню на ранній стадії, але водночас більшість випадків виявляється все ж таки на більш запущеній стадії. ·  Від 7% до 29% пацієнтів, які лікуються від колоректального раку, відчувають рецидив протягом 5 років. ·  Певні зміни способу життя, наприклад здорове харчування, можуть допомогти запобігти колоректальному раку. ·  Нещодавно дослідники виявили, що додавання […]

Читати повністю
news image

ACC/AHA опублікувало оновлені рекомендації щодо діагностики та лікування фібриляції передсердь

Американський коледж кардіологів (ACC), Американська кардіологічна асоціація (AHA), Американський коледж торакальних лікарів (ACCP) і Товариство серцевого ритму (HRS) випустили оновлені рекомендації щодо запобігання й оптимального лікування фібриляції передсердь (ФП).Рекомендації ACC/AHA/ACCP/HRS 2023 щодо діагностики та лікування фібриляції передсердь були опубліковані 30.11.2023 в Інтернеті в Journal of the American College of Cardiology та Circulation. «Нова настанова має […]

Читати повністю
news image

Довгострокове використання ліків від синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю та ризик серцево-судинних захворювань: оновлені дані

Тривале кумулятивне використання препаратів для лікування синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) пов’язане з невеликим, але статистично значущим, підвищенням рівня ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ), про що свідчать результати великого шведського дослідження типу «випадок-контроль». Збільшений ризик стосувався лише гіпертонії та захворювань артерій, залежав від дози й був більшим для стимуляторів, ніж для нестимулювальних препаратів від СДУГ. […]

Читати повністю
news image

FDA схвалює пембролізумаб як першу лінію в хіміотерапії для лікування раку шлунка/стравохідно-шлункового переходу

FDA схвалило інгібітор імунної контрольної точки пембролізумаб (Keytruda, Merck) із хіміотерапією, що містить фторпіримідин і платину, як лікування першої лінії дорослих пацієнтів із місцево розповсюдженою неоперабельною або метастатичною, HER2-негативною аденокарциномою шлунка або стравохідно-шлункового переходу (СШП). Схвалення ґрунтувалося на результатах 3 фази дослідження KEYNOTE-859, яке показало, що додавання пембролізумабу до хіміотерапії призвело до статистично значущого покращення […]

Читати повністю
news image

Американська академія дерматовенерологів оновила свої рекомендації щодо лікування пацієнтів з атопічним дерматитом фототерапією та системним підходом

Якщо атопічний дерматит (АД) не піддається контролю за допомогою місцевого лікування, низка передових методів може покращити результати й може бути розглянута згідно з новими науково-обґрунтованими рекомендаціями Американської академії дерматології (AAD). Рекомендації охоплюють схвалені й off-label варіанти системної терапії та фототерапії, зокрема нові методи лікування, які стали доступними після публікації останніх рекомендацій майже 10 років тому.  […]

Читати повністю
news image

Нова менінгококова вакцина: Один удар –  п’ять поширених типів

Менінгококова інфекція це серйозне бактеріальне захворювання, спричинене типом бактерій Neisseria meningitidis, також відомий як менінгокок. Хвороба може спричинити смерть протягом 24 годин і призвести до значної тривалої інвалідності тих, хто вижив. Неповний захист від інвазивної менінгококової інфекції –  поширене явище. Зменшення кількості ін’єкцій є важливим фактором, оскільки спрощення процесу імунізації допомагає збільшити охоплення осіб, які […]

Читати повністю
news image

Оновлені рекомендації щодо визначення смерті мозку

Констатація смерті за неврологічними критеріями є медичною відповідальністю, що вимагає подальшої ретельної юридичної декларації. Рекомендації щодо визначення смерті мозку, опубліковані 11-го жовтня 2023 року, містять перші оновлення за більш ніж десятиліття. Метою цієї настанови є роз’яснення цього процесу, що об’єднують вказівки для дорослих і дітей. Оновлення також містять вирішення питань, пов’язаних із визначенням смерті за […]

Читати повністю
news image

Розлади сну та хронічні захворювання

Протягом останніх років зв’язок між сном, психічним здоров’ям та хронічними захворюваннями привертає значну увагу.  У червні 2022 року Американська кардіологічна асоціація додала його тривалість як життєво важливий компонент бюлетеню «Life’s Essential 8». Здоровий сон – це багатогранна концепція режимів сну та неспання, адаптована до особистих, суспільних потреб і потреб навколишнього середовища, що сприяє загальному добробуту. […]

Читати повністю
news image

Зв’язок між хронічним стресом та хворобою Альцгеймера

Науковці з Каролінського інституту опублікували дослідження в журналі «Alzheimer’s Research & Therapy», де розглянуті можливі зв’язки між хронічним стресом, легкими когнітивними порушеннями й хворобою Альцгеймера. Дослідження показує, що в людей віком від 18 до 65 років з попереднім діагнозом хронічного стресу й депресії діагностують легкі когнітивні порушення або нейродегенеративні захворювання мозку частіше, ніж в інших […]

Читати повністю
news image

Як не проґавити діабет І типу в дорослих?

Діабет І типу – хронічне метаболічне захворювання, яке супроводжується гіперглікемією, що спричинена розладами чи повною недостатністю секреції інсуліну. Для ЦД І типу характерною є втрата бета-клітин, які здатні синтезувати інсулін. Приблизно 40% випадків такої недуги в дорослих виявляються після досягнення ними 30-річного віку згідно з даними, отриманими внаслідок досліджень та моніторингу понад тисячі пацієнтів. Майкл […]

Читати повністю
news image

Як мікробіом дихальних шляхів впливає на тяжкість бактеріальної пневмонії?

Пневмонія – це гостре інфекційне запалення легень, яке локалізується передусім в альвеолах та спричиняється бактеріями, вірусами чи грибками. Саме така недуга є однією з головних причин захворюваності й смертності в усьому світі, що є економічним тягарем та глобальною проблемою громадського здоров’я. Мікробна екосистема (або мікробіом) дихальних шляхів людини колонізує різні ніші організму. У дослідженні науковці […]

Читати повністю
news image

Що варто знати про новий штам COVID BA 2.86?

Вчені стурбовані появою нового штаму вірусу COVID-19 BA.2.86, що отримав назву «пірола», через велику кількість мутацій, які потенційно можуть допомогти йому подолати створюваний вакцинами захист. Вперше його помітили в Данії 24 липня, а пізніше, в серпні, BA.2.86 з’явився в США та Канаді. Відповідно до даних Центру з контролю та профілактики захворювань у США (Centers for […]

Читати повністю
news image

Еозинофільні захворювання шлунково-кишкового тракту: нові рекомендації

Еозинофільні розлади шлунково-кишкового тракту (EGID) — це рідкісна гетерогенна група захворювань змішаного типу, які вибірково вражають один або декілька сегментів шлунково-кишкового тракту з еозинофільним запаленням за відсутності інших причин. Обмежена кількість наявної літератури та даних стосовно дитячих еозинофільних шлунково-кишкових розладів (EGIDs) без еозинофільного езофагіту (EoE) спонукали міжнародну групу дослідників та клініцистів розробити перші клінічні рекомендації […]

Читати повністю
news image

Відтворення музики за допомогою нелінійних моделей декодування активності мозку людини

Протягом останніх десятиліть відбувався величезний прогрес у розумінні сприйняття музики завдяки численним дослідженням нейронних корелятів ізольованих музичних елементів, як-от тембр, висота тону, мелодія, гармонія та ритм.На сьогодні встановлено, що сприйняття музики залежить від взаємодії підкіркових і кіркових структур, зокрема первинної та вторинної слухової кори, сенсомоторних ділянок та нижніх лобних звивин. Останні дослідження повідомляють про вибіркову […]

Читати повністю
news image

Нові рекомендації ВООЗ щодо тестування та діагностики інфекцій, які передаються статевим шляхом

Щодня реєструють понад 1 мільйон нових випадків інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Проте обмежена можливість діагностики захворювань ускладнює аналіз тенденцій їх розповсюдження в країнах із низьким та середнім рівнем доходу. Саме тому, ​​24-27 липня 2023 року в Чикаго, Сполучені Штати Америки, відбувся Всесвітній конгрес із питань лабораторної діагностики й лікування  ІПСШ та ВІЛ. Нові […]

Читати повністю
news image

Небезпека вірусу краснухи для розвитку мозку

Деякі патогени надзвичайно шкідливі під час вагітності, оскільки, проникаючи через плаценту, інфікують плід і провокують розвиток вроджених вад, викидні чи навіть мертвонародження (Перейра, 2018). Наприклад, вірус краснухи пов’язують із синдромом вродженої краснухи, симптомокомплекс якого охоплює затримку розвитку, серцеві аномалії, порушення слуху та зору. Ці та інші патогени разом називають збудниками TORCH-інфекцій, що є скороченням від […]

Читати повністю
news image

ВООЗ схвалила знакові рішення щодо основних лікарських засобів

З 24 по 28 квітня 2023 року в штаб-квартирі ВООЗ у Женеві відбулося засідання 24-го Комітету експертів ВООЗ з відбору та використання основних лікарських засобів. Комітет експертів розглянув 85 заявок на включення лікарських засобів до 22-го Модельного переліку основних лікарських засобів ВООЗ. Нові видання Модельних списків основних лікарських засобів (EML) та основних лікарських засобів для […]

Читати повністю
news image

Яке захворювання печінки отримало нову назву?

Неалкогольна жирова хвороба (НЖХП) печінки тепер називатиметься стеатотичною хворобою печінки, пов’язаною з метаболічною дисфункцією, або MASLD (Metabolic dysfunction-associated steatotic liver disease), відповідно до нової номенклатури, прийнятої глобальною консенсусною групою, до складу якої входять дослідники-гепатологи та клініцисти. Зазначимо, що термін НЖХП вживається лікарями майже 30 років. Проте назвати його ідеальним важко: стигматувальні слова «безалкогольний» та «жировий» […]

Читати повністю
news image

FDA схвалило першу генну терапію гемофілії А

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило генну терапію для дорослих із важкою гемофілією А препаратом Valoctocogene Roxaparvovec (Roctavian, BioMarin).  Гемофілія А є наслідком мутації в гені, який регулює синтез VIII фактора згортання крові. Valoctocogene Roxaparvovec доставляє функціональний ген до клітин печінки через аденоасоційований вірус серотипу 5, стимулюючи вироблення відсутнього […]

Читати повністю
news image

Загальні рекомендації щодо профілактики ВТЕ на всіх етапах лікування

Уривок з Рекомендацій щодо профілактики венозної тромбоемболії (ВТЕ) в дорослих госпіталізованих пацієнтів (Guideline for the prevention of Venous Thromboembolism (VTE) in adult hospitalised patients. Published by the State of Queensland (Queensland Health), December 2018) Венозна тромбоемболія (ВТЕ) – захворювання, яке охоплює тромбоз глибоких вен (ТГВ) і тромбоемболію легеневої артерії (ТЕЛА) та яке є основною проблемою […]

Читати повністю
news image

Інтерв’ю з керівником відділу продюсерів Денисом Кошарським

Привіт, я Денис Кошарський, керівник продюсерського відділу, який придумує і створює навчальні події для лікарів Medvoice не існує сам по собі. Його створює велика команда, що мріє змінити світ та зробити його комфортнішим для кожного лікаря. Від сьогодні ми починаємо знайомити вас з командою Medvoice у форматі інтерв’ю. Перший випуск буде з керівником відділу продюсерів […]

Читати повністю
news image

Інтерв’ю з операційним директором Medvoice Анастасією Сьоміною

24 лютого 2022 року розділило життя на “до” та “після”. Війна змінила не тільки кожного особисто, але й внесла корективи в стратегію ведення бізнесу в Україні.  Сьогодні другий випуск знайомства з командою Medvoice, в якому наш операційний директор Анастасія Сьоміна розповість яких змін зазнав Medvoice з початку війни і про плани на майбутнє. Настя, розумію, що […]

Читати повністю
news image

Безопіоїдна анестезія пропофол-кетаміном з моніторингом BIS/ЕМГ

У статті Barry Friedberg описаний цікавий досвід використання безопіоїдної анестезії. У березні 1992 року відновилась робота в сертифікованому кабінеті пластичного хірурга, у якому в 1990 році стався смертельний випадок у здорової жінки після пологів під час мамопластики, який був спричинений фентанілом. Відповідно, хірург, що оперував, надалі заборонив використовувати будь-які опіоїди для анестезії. Почувши про діазепам-кетамінову […]

Читати повністю
news image

Скринінг анемії

Анемія є поширеним явищем у пацієнтів як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах і визначається як зменшення кількості циркулюючих еритроцитів або гемоглобіну. Часто анемію не оцінюють чи не лікують належним чином. Анемію зазвичай відокремлюють як самостійний діагноз, однак насправді це клінічна ознака, що вказує на наявність основної етіології, і для з’ясування причини потрібне додаткове […]

Читати повністю
news image

Скринінг анемії

Анемія є поширеним явищем у пацієнтів як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах і визначається як зменшення кількості циркулюючих еритроцитів або гемоглобіну. Часто анемію не оцінюють чи не лікують належним чином. Анемію зазвичай відокремлюють як самостійний діагноз, однак насправді це клінічна ознака, що вказує на наявність основної етіології, і для з’ясування причини потрібне додаткове […]

Читати повністю
news image

Парентеральне вигодовування недоношених і доношених дітей (уривок з рекомендацій)

Мета рекомендацій Ці рекомендації стосуються всього медичного персоналу, медсестер, дієтичного та аптечного персоналу, який доглядає за немовлятами, що потребують парентерального харчування (ПХ). Вони охоплюють парентеральне харчування (внутрішньовенне годування) дітей, народжених недоношеними, до 28 днів після пологів, і дітей, народжених у термін, до 28 днів після народження.  Мета спрямована на: Забезпечення безпечного проведення парентерального харчування Сприяння […]

Читати повністю