QA-сесія ч.2 – Школа акушерського анестезіолога: невідкладні стани

 • Семінари
 • 12 лекцій
 • Без балів БПР
Для перегляду відео, увійдіть або зарєєструйтесь.

Ця онлайн-подія проводилась 27-29 березня 2023 року.

Одним із головних завдань інтенсивної терапії в акушерстві є збереження життя матері й дитини, адже вона спрямована на надання невідкладної допомоги та забезпечення оптимальних умов для успішної вагітності й пологів. Основні завдання охоплюють:

 1. Моніторинг і контроль важливих показників: передбачає постійне відслідковування серцевого ритму матері та плода, артеріального тиску, рівня кисню в крові, температури тіла й інших важливих параметрів. Це дає змогу вчасно виявляти будь-які відхилення в стані пацієнта і приймати відповідні заходи.
 2. Контроль біологічних функцій: забезпечує підтримання функцій організму матері, зокрема дихання, циркуляцію крові, роботу нирок та інші системи. У разі необхідності можуть застосовуватися штучна вентиляція легень, інфузійна терапія й інші методи підтримання життєво важливих функцій.
 3. Лікування та контроль ризиків: спрямована на слідкування за ймовірними ускладненнями, які можуть виникнути під час вагітності й пологів, та лікування їх. Наприклад, це такі стани: пектичне виразкове захворювання, прееклампсія, еклампсія, кровотеча й інші.

На семінарі «Школа акушерського анестезіолога. Невідкладні стани» ділимося сучасними практичними порадами та прикладами з досвіду провідних фахівців у галузі акушерства й анестезіології з Великої Британії та України. Детально розглядаємо питання анестезіологічної тактики у випадках тяжкої прееклампсії та тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), особливостей інфузійної терапії при масивних кровотечах, лікувальних стратегій при передлежанні плаценти, а також гемотрансфузій і дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ-синдрому) в породіль.

Програма семінару:

«Тяжка прееклампсія. Анестезіологічна тактика» Євген Грижимальський

«ТЕЛА в акушерстві» Андрій Гарга

«Передлежання плаценти. Про що повинен подбати анестезіолог» Євген Грижимальський

«Система акушерської анестезіології в Британії» Андрій Гарга

«Гемотрансфузії в породіль» Євген Грижимальський

«ДВЗ-синдром у породіль. Способи боротьби» Олег Тарабрін

«Інфузійна терапія вагітних та породіль при масивних кровотечах» Наталія Матолінець

Спеціальності

 • Акушерство і гінекологія
 • Анестезіологія
 • Дитяча анестезіологія
 • Медицина невідкладних станів
 • Неонатологія
 • Трансфузіологія

Семінар “Школа акушерського анестезіолога: невідкладні стани”