Мікробіологічна діагностика бактеріальних менінгітів. Від забору матеріалу до призначення антибіотика.
- Майстер-клас
- 1 лекцій
- Триває реєстрація курсу в МОЗ. Тестування тимчасово недоступне.
Мікробіологічна діагностика бактеріальних менінгітів є надзвичайно важливою для лікарів, оскільки вона дає змогу швидко й точно ідентифікувати збудника інфекції, що є головним фактором у виборі ефективного лікування. Серед таких хворих є високий рівень летальності, а також ці захворювання можуть призводити до тяжких ускладнень. Поглиблене розуміння видів бактеріальних менінгітів, їхньої етіології, методів мікробіологічної діагностики та особливостей застосування, показань до бактеріологічного дослідження спинномозкової рідини, методик первинного посіву ліквору й підбору поживних середовищ для оптимального виявлення збудника, а також особливостей культивування та визначення чутливості до протимікробних препаратів – усе це дає змогу медичним працівникам підвищувати якість діагностики й терапії.
На майстер-класі «Мікробіологічна діагностика бактеріальних менінгітів: від забору матеріалу до призначення антибіотика» буде розглянуто правила відбору спинномозкової рідини для бактеріологічних досліджень, способи уникнення контамінації, методики первинного посіву ліквору залежно від очікуваного збудника, а також особливості інтерпретації результатів дослідження та варіанти клінічних висновків.
Цей майстер-клас буде корисним для неврологів, нейрохірургів, реаніматологів та інших спеціалістів, які займаються відбором біоматеріалу, для бактеріологів, які безпосередньо виконують первинний посів і подальше культивування, та для лікарів-клініцистів, які призначають лікування, спираючись на результати бактеріологічного дослідження.
Програма заходу:
«Мікробіологічна діагностика бактеріальних менінгітів: від забору матеріалу до призначення антибіотика»
- Види бактеріальних менінгітів та їхня етіологія.
- Методи мікробіологічної діагностики та особливості їх застосування.
- Показання до бактеріологічного дослідження спинномозкової рідини.
- Первинний посів ліквору та підбор поживних середовищ:
– методика первинного посіву;
– вибір поживних середовищ для оптимального виявлення збудника. - Особливості культивування та визначення чутливості до протимікробних препаратів:
– особливості культивування основних збудників бактеріальних менінгітів;
– визначення чутливості до протимікробних препаратів. - Інтерпретація результатів бактеріологічного дослідження ліквору.
- Матеріали, які допоможуть у виборі антибіотика та його дозування.
Q&A-сесія
Спікери
Спеціальності
- Бактеріологія
- Дитяча неврологія
- Дитяча ревматологія
- Дитячі інфекційні хвороби
- Епідеміологія
- Загальна практика - сімейна медицина
- Інфекційні хвороби
- Клінічна біохімія
- Клінічна лабораторна діагностика
- Неврологія
- Нейрохірургія
- Ортопедична стоматологія
- Педіатрія
- Ревматологія
- Рентгенологія
- Терапія
- Фтизіатрія