Клінічна отоневрологія покроково.
- 21 Листопада 2024
- 17:05 - 19:00
- Майстер-клас
- 20 балів БПР
Від історії та анатомії до віртуальної реальності.
Раннє виявлення та правильний менеджмент отоневрологічних захворювань можуть суттєво поліпшити якість життя пацієнтів, запобігти інвалідизації та розвитку ускладнень. Крім того, сучасні методи діагностики допомагають у точному встановленні діагнозу й призначенні адекватного лікування. Оскільки порушення слуху та рівноваги часто супроводжують й інші системні захворювання, зокрема інсульт, черепно-мозкові травми й аутоімунні розлади, вміння правильно оцінити стан пацієнта і провести комплексну діагностику має вирішальне значення для лікарів.
Протягом майстер-класу «Клінічна отоневрологія покроково. Від історії та анатомії до віртуальної реальності» буде висвітлено: особливості патологічних рухів очей як важливого компоненту діагностики порушень рівноваги; симптоми, характерні для вестибулярних порушень, та як правильно їх інтерпретувати; комплексний підхід до діагностики, починаючи від збирання анамнезу і закінчуючи застосуванням сучасних технологій; принципи лікування та відновлення пацієнтів з вестибулярними розладами, що застосовуються в клінічній практиці; сучасний розвиток отоневрології як медичної спеціалізації та огляд міжнародних рекомендацій, затверджених експертами світової отоневрологічної спільноти; підходи до діагностики та лікування доброякісного пароксизмального позиційного запаморочення, зокрема новітні діагностичні тести й репозиційні маневри та обговорення міждисциплінарної співпраці під час лікування вестибулярних порушень.
Програма заходу:
День 1: 21 листопада 2024
17:00 – 18:30
- анатомія та фізіологія вестибулярної системи;
- рухи очей: норма й патологія;
- симптоматика вестибулярної патології;
- діагностика вестибулярних розладів: від анамнезу до високотехнологічних методів;
- принципи лікування та реабілітації в клінічній вестибулології.
18:30 – 19:00 – Відповіді на запитання
День 2: 22 листопада 2024
17:00 – 18:30
- сучасний стан отоневрології як клінічної дисципліни;
- консенсусні документи світової отоневрологічної спільноти Барані;
- доброякісне пароксизмальне позиційне запаморочення: діагностичні проби та репозиційні маневри; новий діагностичний підхід;
- завдання з зірочкою: хто капітан команди – ЛОР, невролог чи фізичний терапевт?
18:30 – 19:00 – Відповіді на запитання
Спікери
Спеціальності, які отримують бали БПР
- Дитяча неврологія
- Загальна практика - сімейна медицина
- Неврологія
- Нейрохірургія
- Отоларингологія
- Педіатрія
- Терапія
- Фізична та реабілітаційна медицина