Акушерство: в історії, міфології та мистецтві

  • Вебінари
  • Без балів БПР
Для перегляду відео, увійдіть або зарєєструйтесь.

Цей онлайн захід проводився 4 квітня 2023 року

Акушерство як найдавніша галузь медицини має важливе місце в історії людської цивілізації. Одним зі значущих етапів у цьому розвитку, безумовно, є поява взаємодопомоги, зокрема при хворобах, травмах і особливо під час пологів. Дослідження науковців вказують на наявність підтримки під час народження дитини ще в період неоліту, коли досвідчені жінки, чаклуни та шамани брали участь у цьому процесі. На той час активно використовувалися як раціональні прийоми, так і елементи магії, амулети, заклинання й народна медицина, зокрема лікарські трави. Перші згадки про допомогу під час пологів та жіночих захворюваннях можна знайти в стародавніх медичних текстах східних культур, наприклад китайських ієрогліфічних рукописах, єгипетських папірусах, вавилонських й ассирійських клинописних табличках, індійських аюрведичних текстах.

Вебінар «Акушерство: в історії, міфології та мистецтві» пропонує слухачам унікальну нагоду поглянути на одну з найдавніших галузей медицини з нового ракурсу, крізь призму історії та культури. Під час вебінару учасники зможуть:

- відслідкувати зміни в підходах та уявленнях щодо цієї важливої сфери життя;

- дізнатися про роль божеств й особливості пологів у давніх греків, ацтеків і середньовічних європейців;

-  ознайомитися з походженням і використанням акушерського крісла та його впливом на мистецтво;

- розглянути стародавні й іноді дивні медичні рецепти та засоби, як-от визначення вагітності за допомогою молока іншої жінки, а також дослідити, який бог, за віруваннями давніх греків, народився за допомогою кесаревого розтину і як далі ця операція відобразилася в середньовічному мистецтві.

Спеціальності

Всі спеціальності зареєстровані в МОЗ

Рекомендуємо до перегляду